Studia w Centrum Prawa Amerykańskiego były dla mnie kontynuacją zainteresowań związanych oryginalnie z prawem brytyjskim, które studiowałem wcześniej na Uniwersytecie Warszawskim. Kiedy CPA otworzyło swoje drzwi na pierwszy rok studentów odczytałem to jako ogromną szansę dla siebie. Nie tylko jeśli chodzi o możliwość wyjazdu i studiów w USA, ale przede wszystkim jako otwarcie się na nowy, jakże inny system prawny. System, który 14 lat później jest już dla mnie codziennością, w bardzo pozytywnym tego słowa znaczeniu. Kiedy zacząłem studiować w CPA podchodziłem do tego jako dodatkowego fakultetu – wkrótce jednak okazać się miało, że ta nauka nie tylko zmieniła sposób w jaki patrze na prawo, ale również gdzie to prawo przyszło mi praktykować. Przyjemność słuchania na wykładach CPA najlepszych profesorów z University of Florida spowodowała, że moja ciekawość młodego studenta prawa zmieniła się w pragnienie spróbowania swoich sił w studiach LLM na University of Florida w Gainesville. Rok później poleciałem z grupą pierwszych polskich studentów studiować na Florydzie. Było to możliwe tylko i wyłącznie dzięki ciężkiej pracy profesorów prawa amerykańskiego w CPA którzy z niezmaconym spokojem wpajali we mnie zasady prawa amerykanskiego oraz, a moze przede wszystkim Ewy Gmurzyńskiej, która była w stanie otworzyć i z sukcesem prowadzić CPA do dziś dnia.

Moje studia w CPA spełniły dzięki temu dwie przesłanki – rozbudziły zainteresowanie systemem prawnym USA oraz pozwoliły na pogłębienie wiedzy o prawie amerykańskim w ramach LLM in Comparative Law na University of Florida. Teraz patrząc wstecz wiem, że 14 lat temu podjąłem właściwą decyzję, aby zainwestować swój czas w CPA i kursy prawa amerykańskiego, jakie to Centrum oferowało. Była to właściwa decyzja która z czasem pozwoliła mi na otwarcie największej polskiej kancelarii prawnej na Manhattanie. Coś, o czym 14 lat temu nawet nie marzyłem, a co nie byłoby możliwe bez Ewy Gmurzyńskiej i CPA.

Sławek Platta, Esq, plattalaw.com