Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że rozpoczęła się ostatnia tura rekrutacji do Centrum Prawa Amerykańskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego na rok akademicki 2020/21. Rekrutacja trwa do dnia 30 września 2020, a pierwszy wykład odbędzie się już w połowie października. Program przeznaczony jest dla studentów i absolwentów prawa.

Od dwudziestu dwóch lat program cieszy się niezmienną popularnością studentów i absolwentów Wydziału Prawa i Administracji UW i jest bardzo ceniony przez kancelarie prawne. W ramach rocznego programu profesorowie z renomowanych, amerykańskich uczelni - Emory University School of Law oraz Georgia State University College of Law zapoznają uczestników z tematyką dot. prawa amerykańskiego, m.in. prawa konstytucyjnego, prawa kontraktów, postępowania karnego, prawa spółek czy przygotowania opinii prawnych.

W tym roku ze względu na COVID 19 dostrzegliśmy możliwość, aby w naszym programie wzięli udział także studenci i absolwenci prawa z innych uczelni znajdujących na terenie całego kraju, gdyż wykłady będą odbywały się także on line. W semestrze zimowym: październik – luty wykłady będą prowadzone wyłącznie online, chyba że sytuacja z pandemią ulegnie znacznej poprawie w tym czasie. Jeśli przejdziemy na początku 2021 r. na formę bezpośrednią, gdyż sytuacja z COVID 19 będzie na tyle dobra, że możliwy będzie przylot naszych wykładowców ze Stanów Zjednoczonych do Polski, będziemy kontynuować transmisję wykładów on line. Pozwoli to uczestnikom spoza Warszawy na wzięcie udziału w całym programie.  Natomiast jeśli nie powrócimy do formy bezpośredniej, to przez cały rok będziemy oferować wykłady on line z wykorzystaniem aplikacji internetowej.

Harmonogram i tematyka wykładów, która jest umieszczona na stronie www. cpa.uw.edu.pl pozostanie bez większych zmian. Korekcie ulegną w pewnym zakresie godziny wykładów (szczególnie tych planowanych na godz. 8 rano ze względu na różnicę czasu). Większość wykładów on line w ramach modułów będzie odbywała się o godz. 16:45.

Zachęcamy wszystkich Państwa, którzy chcieliby wziąć udział w programie Centrum Prawa Amerykańskiego w roku 2020/21 do skorzystania z niecodziennej możliwości spotkań z amerykańskimi profesorami bez wychodzenia z domu.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.cpa.uw.edu.pl, aby dowiedzieć się więcej o naszym programie, a także do kontaktu mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..