Zapraszamy na wykład otwarty:

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst

Świat zaczął postrzegać ochronę środowiska jako wyzwanie globalne. Greta Thunberg, młoda 16-letnia aktywistka klimatyczna została człowiekiem roku według amerykańskiego tygodnika „Time”. Z drugiej strony, Donald Trump wycofał Stany Zjednoczone z Porozumienia Paryskiego i otwarcie krytykuje organizacje ekologiczne. W jakim kierunku zmierzają Stany Zjednoczone? Czy wesprą globalne zmagania o lepsze środowisko, czy w rywalizacji o pozycję mocarstwa z Chinami zapomną o ochronie środowiska?

Koło Naukowe Common Law Society oraz Centrum Prawa Amerykańskiego mają zaszczyt zaprosić Państwa na spotkanie z Prof. Mindy Goldstein, kierowniczką Programu oraz Kliniki Prawa Ochrony Środowiska na Emory University School of Law w Atlancie. Profesor jest nie tylko wybitną wykładowczynią z bogatym dorobkiem publikacji, ale również znaną prawniczką procesową. Prof. Mindy Goldstein reprezentowała wielu klientów w głośnych sporach środowiskowych. W ramach swojej działalności koncentruje się na odnawialnych źródłach energii, zmianie klimatu i ochronie zasobów naturalnych.

Profesor opowiem nam jak wygląda i funkcjonuje prawo ochrony środowiska w Stanach Zjednoczonych. Ponadto, poznamy perspektywy zmian prawa środowiskowego oraz praktykę procesową w tym zakresie.
Możemy być pewni pasjonującego wykładu połączonego z dialogiem z publicznością prowadzonego przez prawdziwą ekspertkę w swojej dziedzinie!