Z głębokim żalem zawiadamiamy, iż w dniu 15 września 2019 r.

zmarł Andrew C. Hall,

partner w kancelarii Hall, Lamb, Hall & Leto w Miami/USA, wieloletni przyjaciel i sponsor Centrum Prawa Amerykańskiego.

Andrew C. Hall urodził się w Warszawie w czasie Powstania Warszawskiego, jako Andrzej Czesław Horowitz. Wkrótce po zakończeniu II Wojny Światowej rodzice wraz z małym Andy’m oraz jego starszym bratem wyemigrowali do Nowego Jorku, aby następnie przenieść się do Miami, gdzie Andrew C. Hall osiadł już na stałe.

Jako absolwent wydziału prawa Uniwersytetu Floryda Andrew C. Hall bardzo szybko zaczął wspinać się po szczeblach prawniczej kariery. Reprezentował w procesach sądowych takie przedsiębiorstwa jak Burger King Corp, Security Pacific Bank, czy Union Bank, a także pokrzywdzonych w procesach związanych z terroryzmem sponsorowanym przez państwa.

W 2010 roku Andrew C. Hall przyjechał do Warszawy na zakończenie roku Centrum Prawa Amerykańskiego, a w kwietniu 2011 roku był wykładowcą Centrum. Od czasu przyjazdu do Polski zaangażował się we wsparcie i sponsorowanie wyjazdów najlepszych studentów Centrum Prawa Amerykańskiego do kancelariiw Miami, w której był partnerem. Dzięki temu studenci mieli niepowtarzalną okazję obserwowania pracy amerykańskich prawników oraz funkcjonowania amerykańskich instytucji prawnych.

Dzięki wsparciu Andrew C. Hall'a z możliwości tej skorzystało już 15 studentów CPA.

Andrew zawsze powtarzał, że Warszawa jest bliska jego sercu i czuje się tu jak w domu. Był wielkim prawnikiem, wspaniałym człowiekiem i mentorem dla wielu studentów Centrum Prawa Amerykańskiego.   

https://www.law.com/dailybusinessreview/2019/09/16/miami-litigator-andrew-hall-who-pursued-anti-terror-cases-dies-at-75/ 

https://www.bizjournals.com/southflorida/news/2019/09/17/law-firm-founding-partner-andrew-hall-dies.html